-

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالیگزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۲ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۷۲۴ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۱۴۲۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۲۴۴۰۱۲ مورد

دلایل ریزش مو پس از کرونا

شنبه ١٠ مهر ١٤٠٠ ساعت ٨:٣٥ ق.ظ   ( بازدید : 303 نفر )


دکتر حمید سورگی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و متخصص بیماری های پوست با تشریح دلایل ریزش مو اعلام کرد: ریزش موی بعد از ابتلا به کرونا علل مختلفی دارد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر «حمید سورگی» گفت:مهمترین علت، ریزش تلوژن ناشی از تب و بیماری حاد است که پس از همه بیماری های عفونی حاد و تب دار ممکن است اتفاق بیفتد. 
وی افزود: در این ریزش مو به علت استرس وارده به سیستم های بدن موها از فاز رشد به فاز استراحت می روند و دچار ریزش می شوند. 
وی با بیان این که بعد از رفع مشکل جسمی مجدداً موها به فاز رشد برگشته و رشد مجدد دارند، اضافه کرد: بنابراین موهایی که می ریزند همگی دوباره رشد می کنند و این نوع ریزش در کوید معمولاً بعد از یک تا دو ماه از بیماری شروع شده و در صورت عدم درمان چند ماه طول می کشد. 
وی بیان کرد: در صورت عدم درمان ممکن است تا ۵۰ درصد موها را درگیر شوند ولی خوشبختانه موها بعد از چند ماه مجدداً بر می گردند. 
دکتر سورگی ادامه داد:علل دیگر مثل استرس روحی ناشی از بیماری داروهای مصرفی برای بیماری، کاهش تغذیه و کمبودهای تغذیه ناشی از بی اشتهایی و کاهش وزن از علل دیگر ریزش موی بعد از کوید هستند.


منبع : معاونت آموزشی دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
روز معلم گرامی باد (۸۵۷۶ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...