-

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالیگزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۱۲ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۶۷۴ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۱۴۲۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۱۲۴۳۹۶۲ مورد

عدم تداخل داروهای آسم، بروی سیستم ایمنی بدن

چهارشنبه ٢٢ اردیبهشت ١٤٠٠ ساعت ٧:٣٧ ق.ظ   ( بازدید : 452 نفر )


دکتر احمد وثوقی مطلق فوق تخصص آسم و آلرژی و سیستم ایمنی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: داروهای آسم موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن نمی شود.

به گزارش روابط عمومی، دکتر احمد وثوقی مطلق اظهار کرد: بیشتر داروها، پایه کورتون دارند که در تضعیف سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است ولی کورتون موجود در داروهای آسم، استنشاقی بوده و به صورت موضعی اثر می کند بنابراین تاثیر سیستماتیک برای کل بدن ناچیز است همچنین دوز مصرفی این دارو خیلی کمتر از دوز داروی خوراکی یا تزریقی است بنابراین داروهای آسم موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن نمی شود.
وی با تاکید بر این که بیماران در دوران کرونا، درمان آسم را قطع نکنند، گفت: افراد مبتلا به آسم اگر داروهای خود را به موقع مصرف کنند، ریسک ابتلا به کرونا در این افراد بیشتر از افراد جامعه نیست.
دکتر وثوقی مطلق با اشاره به این که علائم بیماری آسم بسیار مشابه بیماری کرونا است، افزود: تفاوت هایی بین این دو بیماری وجود دارد که باید مراقب بود و علائم آن ها را درست تشخیص داد.
وی عنوان کرد: آسم یک بیماری عود شونده است و اگر فردی هر سال سرفه و خس خس سینه داشت یعنی مبتلا به آسم است اما وقتی فرد علائمی مانند خس‌خس، تنگی نفس، بدن درد و تب داشت امکان دارد به کرونا مبتلا باشد.


منبع : معاونت آموزشی دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
روز معلم گرامی باد (۸۵۷۶ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...