-

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالیگزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۸ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۲۰ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۸۰۷ مورد

تعداد بازدید های کل : ۸۰۸۸۰۵ مورد

مادران مبتلا به بیماری کووید 19 می توانند شیردهی موفق داشته باشند

دوشنبه ١٩ آبان ١٣٩٩ ساعت ٧:٤٨ ق.ظ   ( بازدید : 6 نفر )


دکتر حجت الله احتشام منش پزشک فوق تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مادران مبتلا به کووید 19 بر خلاف تصور عموم، می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فرزند خود را از شیردهی و هم آغوشی بهره مند سازند.

به گزارش روابط عمومی، دکتر حجت الله احتشام منش خاطرنشان کرد: ایزولاسیون برای  نوزاد متولد شده از مادر مبتلا به کووید 19 توصیه نمی شود و بهتر است، مادر شستشوی مرتب دست ها به مدت حداقل 30 ثانیه، زدن ماسک مطمئن، زدن عینک و ... را در این شرایط با حساسیت بیشتری رعایت کند.

دکتر احتشام منش به اهمیت بهداشت دست و تنفس در همه شرایط اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل آن که ایمنوگلبولین نوزادان در شش ماهگی کامل می شود، نسبت به کودکان آسیب پذیر تر هستند و رعایت پروتکل ها باید با حساسیت بیشتری برای آن ها اعمال شود.

وی توضیح داد: مادران مبتلا یا مشکوک به بیماری کووید 19 با رعایت بهداشت تنفسی و دست به راحتی و بدون نگرانی می توانند به فرزند خود شیر دهند و جداسازی آن ها توصیه نمی شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه اضافه کرد: مادرانی که بسیار بدحال هستند و علایم تنفسی شدید دارند، با وجود جداسازی می توانند شیر خود را دوشیده و توسط پرستار به نوزاد بدهند .

وی خاطرنشان کرد: اگر تست مادر مثبت بوده و شرایط بسیار بدی دارد، بهتر است روز پنجم کشت پی سی آر حلق، دهان و بینی از نوزاد گرفته و از نظر ویروس بررسی شود.


منبع : معاونت آموزشی دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.

جستجو
روز معلم گرامی باد (۷۸۰۹ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...