-

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالیگزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۹ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۴۴۹ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۴۷۲ مورد

تعداد بازدید های کل : ۶۸۰۹۶۰ مورد

استفاده از صابون های حاوی گلیسیرین برای پیشگیری از اگزما و خشکی پوست

شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٨ ساعت ٩:٢٢ ق.ظ   ( بازدید : 13 نفر )


استفاده از صابون های حاوی گلیسیرین و کرم دار به منظور پیشگیری از اگزما و خشکی پوست ناشی از شستشوی مکرر دست ها توصیه می شود.

به گزارش روابط عمومی،عضو هیئت علمی و پزشک متخصص بیماری های پوست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر بیشتر افراد به دلیل مراقبت های پیشگیرانه کرونا و شستن مکرر دست ها با آب و صابون و استفاده از ضدعفونی کننده ها با مشکلات پوستی نظیر خشکی و اگزمای پوست مواجه هستند.

دکتر حمید سورگی اظهار داشت: افرادی که دارای پوست های خشک تری هستند، بیش از دیگر افراد با عوارض پوستی، دست و پنجه نرم می کنند.

وی توضیح داد: در حال حاضر استفاده از صابون های ملایم تر و حاوی گلیسیرین یا صابون های ویژه کودکان که علاوه بر پاک کنندگی، از خشکی پوست پیشگیری می کنند، توصیه می شود.

وی عنوان کرد: با توجه به آن که پوست چرب آلودگی بیشتری را جذب می کند، استفاده از کرم های مرطوب کننده بیشتر در زمانی که فرد در محیط منزل به سر می برد، ضرورت دارد و توصیه می شود.

وی خاطرنشان کرد: شستن مکرر دست ها با صابون ممکن است، باعث ترک خوردگی در پوست شود و در این حالت نیز ورود میکروب به پوست به راحتی امکان پذیر است که در مورد کرونا صدق نمی کند.

دکتر سورگی تاکید کرد: برای شستشوی دست ها از آب ولرم استفاده کنید، زیرا آب سرد زمینه خشکی و آب داغ زمینه آسیب های پوستی را فراهم می آورد .


منبع : معاونت آموزشی دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
روز معلم گرامی باد (۷۲۶۴ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...