سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦ -

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالیگزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۸ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۲۰۷ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۵۳۴ مورد

تعداد بازدید های کل : ۴۲۰۶۵۱ مورد

سخن وزیر

چهارشنبه ١٩ فروردین ١٣٩٤ ساعت ٩:٠ ق.ظ   ( بازدید : 1294 نفر )


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكي گفت: گام چهارم طرح تحول سلامت ، تحول در حوزه آموزش پزشکی است و بزودی شاهد تغییرات جدی در این حوزه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزشي به نقل از وب دا؛ دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تکریم و معارفه معاون آموزشی وزارت بهداشت، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های دکتر ضیایی معاون آموزشی این وزارتخانه در یک سال و نیم گذشته و ابراز خرسندی از انتصاب وی به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر گفت: امیدوار هستیم در ادامه مسیر نیز از تجارب و دیدگاه های ارزشمند دکتر ضیایی در حوزه آموزش پزشکی بهره مند شویم.

وزیر بهداشت همچنین از دکتر باقر لاریجانی به دلیل پذیرفتن مسئولیت بزرگ حوزه آموزش پزشکی قدرانی کرد و ابراز امیداوری کرد که با حضور وی و همکاری و کمک دیگر اساتید، شاهد تحول اساسی در حوزه آموزش پزشکی باشیم.

دکتر هاشمی حضور دکتر ضیایی در جمعیت هلال احمر را باعث هم افزایی دو دستگاه در جهت رفع مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: حضور دکتر لاریجانی در حوزه آموزش وزارت بهداشت را نیز به فال نیک می گیریم.

وزیر بهداشت با اشاره به سوابق علمی و اجرایی طولانی دکتر لاریجانی به خصوص در دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: امیدوار هستیم همه به وی کمک نماییم تا شاهد تغییرات در حوزه اموزش باشیم.

وی با بیان این که در حوزه آموزش پزشکی کارهای بر زمین مانده زیادی وجود دارد، تصریح کرد: پیشرفت کشور بدون توجه به حوزه آموزش میسر نیست.

وزیر بهداشت با بیان این که معتقدم در یکی دو دهه گذشته حوزه آموزش پزشکی آسیب دیده است، علت آن را گسترش بی رویه دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: به نظر می رسد گسترش فعلی دانشگاه ها با برنامه نبوده و عمدتا تحت سلیقه پردازیها و فشارهای محلی صورت گرفته است.

دکتر هاشمی همچنین حوزه پژوهش را نیز مهم عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل نزدیک دو حوزه آموزش و پژوهش به اهداف خود دست یابیم.

وی با تاکید بر این که باید خارج از قالب فعلی آموزش پزشکی، نگاه بلند مدت تری داشته باشیم، گفت: باید در کشورهای منطقه حضور یابیم و اجازه دهیم بخش خصوصی اقدام به دایر کردن دانشگاه کند.

وزیر بهداشت گفت: گام چهارم طرح تحول، سلامت در حوزه آموزش پزشکی است و بزودی شاهد تغییرات جدی در این حوزه خواهیم بود.

 

تغییر در روند سنتی آموزش پزشکی

دکتر هاشمی تاکید کرد: روند سنتی آموزش پزشکی حتما تغییر خواهد کرد و در عین حال هماهنگی آن با حوزه های پژوهش، درمان و بهداشت افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این که برخلاف تصور قبلی امان، در حال حاضر کمبود پزشک عمومی و متخصص داریم، گفت: در اجرای طرح تحول سلامت و جذب پزشک عمومی در مناطق محروم تنها 1500 پزشک عمومی را جذب کردیم و در زمینه تعداد پزشک نسبت به جمعیت و حتی نسبت پزشک به تعداد تخت کمبود پزشک داریم.

دکتر هاشمی با تاکید بر ضرورت اصلاح زیر ساختارهای حوزه آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر 50 هزار تخت  از مجموع 80 هزار تخت بیمارستانی فعال در کشور فرسوده هستند بنابراین باید تعدا تخت های بیمارستانی و نیز امکانات آموزشی را افزایش دهیم و افراد بیشتری را تربیت کنیم.

باید در ظرفیت ها تجدیدنظر کنیم

وزیر بهداشت با تاکید بر این که باید در ظرفیت ها تجدیدنظر کنیم و تغییرات جدی در حوزه آموزش پزشکی ایجاد کنیم، تصریح کرد: ما نماینده صنف نیستیم بلکه امین مردم و مسئول سلامت مردم هستیم.

دکتر هاشمی یادآور شد: امسال از جمله کارهایی که باید در کنار توسعه بهداشت عمومی و محیط  صورت گیرد، توجه جدی به حوزه آموزش و پژوهش است و امیدوار هستیم این موضوع سرلوحه و در دستور کار همه اساتید و همکاران حوزه آموزش و پژوهش قرار گیرد.

 


منبع : معاونت آموزشی دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.

جستجو
روز معلم گرامی باد (۶۱۸۷ بازدید)
توجه! توجه! (۳۱۶۶ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...